DPS - Dom pomocy społecznej Na Przedwiośniu
  o nas wtz kadra kontakt  

najnowsze

Remont naszego Domu systematycznie posuwa się do przodu. Na początku stycznia 2014r. zakończył się I etap prac związanych z modernizacją wschodniego skrzydła. Został wybudowany łącznik pomiędzy skrzydłami budynku oraz wyremontowany dach. Wymienione zostały instalacje wewnętrzne we wszystkich branżach.

W połowie stycznia w nowych, nowocześnie urządzonych pokojach wyremontowanego wschodniego skrzydła zamieszkały pensjonariuszki naszego Domu.

Zdjęcia prezentujące obecny stan realizacji można oglądać na stronie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.


Jeszcze nie zapomnieliśmy o wspólnym świętowaniu, by ponownie spotkać się 31 grudnia na zabawie sylwestrowej, wspólnie wypić lampkę szampana i pożegnać stary, odchodzący 2013r.


W wyjątkowym i uroczystym nastroju późnym popołudniem 24 grudnia wspólnie zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej. Po wysłuchaniu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i złożeniu życzeń prze p. dyr. Katarzynę Komoń dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

Odwiedził nas Mikołaj z workiem pełnym słodkich prezentów. Wysłuchaliśmy koncertu zespołu z WTZ „Będzie głośno”, który wykonał kolędy na rokową nutę i zaprosił nas do wspólnego kolędowania. 

W świątecznej i rodzinne atmosferze zjedliśmy wigilijne potrawy przygotowane przez pracowników naszej kuchni. Były pyszne.


Na początku grudnia z okazji zbliżających się Mikołajek wzięliśmy udział w Koncercie Marzeń skierowanym do młodzieży niepełnosprawnej. Jest on organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” w Teatrze „Komedia”. Bawiliśmy się fantastycznie przy przebojach zespołu ENEJ. Każdy otrzymał upominek świąteczny i płytę z przebojami zespołu.


Pod koniec listopada wzięliśmy udział w IX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na którym zespół muzyczny z WTZ „Będzie głośno” zaprezentował w formie scenicznej piosenki do których teksty napisali uczestnicy. Jury składające się z artystów, pedagogów i oligofrenopedagogów przyznało pierwsze miejsce naszemu występowi. Graliśmy koncert na uroczystości finałowej.


W listopadzie wzięliśmy udział w XIV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców DPS m.st. Warszawy. Na wystawie zaprezentowaliśmy nasze prace oraz zaprezentowaliśmy piosenki wykonane przez nasz zespół muzyczny „Będzie głośno”.

 

Październik to czas wejścia na ekrany kin długo przez nas wyczekiwanego filmu fabularnego pt. „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Obraz ten przedstawia historię niepełnosprawnego chłopca, który podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Fabuła filmu oparta jest na historii życia jednego z naszych mieszkańców, a wielu z nich zagrało epizodyczne role w tej produkcji. Ze względu na zaangażowanie „naszych aktorów” otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą premierę połączoną z bankietem, która odbyła się w Kinotece w Pałacu Kultury w dniu 9 października. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tym dziełem:

www.filmpolski.pl/fp/index.php/1229397


We wrześniu również braliśmy udział w Warszawskim Korowodzie Integracyjnym organizowanym przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie w ramach Projektu „Integracja dla Samodzielności”, który odbył się 20 września w Parku Sowińskiego na Woli. Mieliśmy możliwość zaprezentowania prac uczestników naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej połączoną z ich sprzedażą. Na scenie wystąpił nasz zespół, który zagrał kilka rokowych utworów za co otrzymał gromkie brawa. 

 

Wrzesień to również czas wyjazdu dla dużej grupy naszych mieszkańców. W dniach od 13 do 27 września przebywali na turnusie wypoczynkowo – rehabilitacyjnym w pięknej nadmorskiej miejscowości Dziwnówek. Mieszkali w nowoczesnym ośrodku wypoczynkowo – rehabilitacyjnym o wdzięcznej nazwie „Contessa”. Każdy z uczestników turnusu miał odpowiednio dobrane zabiegi rehabilitacyjne. Bogaty program obejmował również ogniska, wieczorki taneczne i wycieczki. Dopełnieniem wspaniałego wypoczynku były spacery brzegiem morza o zachodzie słońca.

 

Początek września w naszym Domu to rozpoczęcie remontu, do którego tak długo się przygotowywaliśmy. Prace rozpoczęły się 2 września na terenie wschodniego skrzydła i posuwają się w bardzo szybkim tempie.


W sierpniu Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja obiektów Domu Pomocy Społecznej Na Przedwiośniu”. Zadanie inwestycyjne obejmie wykonanie robót remontowo-budowlanych wielobranżowych w DPS „Na Przedwiośniu”

W zakres prac wejdzie: rozbiórka części pawilonu wschodniego, budowa łącznika pomiędzy skrzydłami budynku, remont dachu, wymiana instalacji wewnętrznych we wszystkich branżach oraz wykonanie instalacji ochrony ppoż. Ponadto budynki wyposażone będą w nową stolarkę wewnętrzną, wykonane będą wszelkie prace wykończeniowe wewnętrzne tj. posadzki, tynki, okładziny, roboty malarskie oraz zewnętrzne – remont elewacji i częściowa wymiana stolarki.

 

Jak co roku w czerwcu zaplanowaliśmy Piknik integracyjny. Odbył się 6 czerwca. W tym roku zamieniliśmy się w wytwórnię filmową „Przedwiośnie” i przenieśliśmy się w „Świat filmu”. Był koncert muzyki filmowej wykonany przez zespół Warsztatu Terapii Zajęciowej „Będzie głośno”, przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną „Legenda” z WTZ pt. „Kręcimy niemy film”, koncert muzyczny na bębnach afrykańskich wykonany przez grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej z Rembertowa, zabawa taneczna przy muzyce zespołu Fantasmagoria. Swoje prace na kiermaszu zaprezentowali uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Pyszne jedzenie, wspaniała zabawa i zadowolenie ogromnej liczby gości to podsumowanie naszej imprezy. 

  

Początek 2013 roku to dla mieszkańców i pracowników DPS „Na Przedwiośniu” czas wielkich zmian. Połowa mieszkańców opuściła placówkę i zamieszkała w DPS „Na Bachusa”. Z mieszkańcami, którzy uczestniczą w zajęciach WTZ widujemy się codziennie a z tymi, którzy nie przyjeżdżają na Warsztaty widujemy się na imprezach tanecznych lub podczas zbiórek harcerskich naszych Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Przygotowujemy się teraz do ogromnego remontu, dzięki któremu nasz Dom stanie się piękny, nowoczesny i będzie spełniał wszystkie wymagane standardy.

 

Listopad, mimo tego, że uchodzi za miesiąc ponury, okazał się dla mieszkańców „Przedwiośnia” obfitującym w wydarzenia kulturalne. 6.11.2012r. wzięliśmy udział w Dniu Otwartym w Muzeach dla Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Stowarzyszenie „RAZEM DLA NIEPELNOSPRAWNYCH” , dzięki czemu poznaliśmy Muzeum w Wilanowie i Muzeum Narodowe. 7.11.2012r. uczestniczyliśmy w VI edycji Mazowieckiego Dnia z Klawiaturą – Konkurs Umiejętności Komputerowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, a 21.11.2012 w VIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Starej Prochowni

 

W październiku 2012 roku z wielkim sukcesem wzięliśmy udział w  Konkursie Plastycznym „Mazowiecki Miesiąc Integracji” projekt Galerii „Pociąg do Sztuki” i Metra Warszawskiego Sp. z.o.o. I miejsce w grupie wiekowej 30-37 lat zajął p. Piotr Pietraszkiewicz za pracę „Wschód słońca” i I miejsce w grupie wiekowej 39-47 lat zajęła p. Edyta Fastyn za pracę „Maraton”

 

 

Informacja Wolontariacie Europeiskim w DPS ,,Na Przedwiośniu"

 Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nabór kandydatów na uczestników
Warsztatu Terapii Zajęciowej

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE 

 


   
Copyright [c] 2008 bbcreation.pl Technologie dla Internetu Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie materiałów znajdujących się w serwisie jest zabronione.